602 499 080

Kovaná posuvná brána

Kovaná posuvná brána

Posuvné brány

Posuvné systémy otevírání bran jsou u zákazníků velice oblíbené pro jejich nesporné výhody oproti klasickým křídlovým vratům a to především ve smyslu funkčnosti. Důvodem zvýšené míry používání samonosných a posuvných bran se spodním vedením je především výrazná úspora využitelného prostoru za branou a to s esteticky srovnatelným vzhledem.

Samonosné posuvné brány

Použití nesených kovaných posuvných bran je výhodné především v případech, kdy není v prostoru umístění vrat ideální rovina. Vzhledem k méně náročné stavební připravenosti se tento typ otevírání brány používá stále častěji i při standardních podmínkách, protože provoz je naprosto bezproblémový i v zimních měsících. Podklady stavební připravenosti našim zákazníkům připravujeme na základě rozměrů brány. 

Posuvné brány se spodním vedením (kolejnice)

Kované posuvné brány na kolejnici se používají často u bran s vyšší hmotností, nebo v případech kdy rozměrově není nesený systém proveditelný. Tato varianta je náročnější na provedení stavební připravenosti, kterou připravujeme na základě konkrétních rozměrů brány.

Teleskopické posuvné brány 

Tento typ posuvných bran má svoje uplatnění v případech, kdy není možné realizovat žádný z výše zmíněných posuvných systémů bran a zároveň není možné, nebo vhodné volit alternativu křídlovou. Teleskopickou bránu je možné vyrobit jako samonosnou i jako bránu se spodním vedením. Základní rozdíl je v tom, že taková brána je složena z několika rámů, které se zasouvají za sebe. Je tedy potřebný výrazně menší prostor pro otevření.

Povrchová úprava posuvných bran

Základ povrchové úpravy posuvných systémů je žárové zinkování. Tento typ povrchové úpravy zajistí bezúdžbovost konstrukcí posuvných systémů. Následné nanesení kovářských barev je již víceméně designová úprava. Vzhledem ke kvalitnímu podkladu není nutné barevný nátěr po desetiletí obnovovat.

Instalace posuvných systémů

Princip montáže posuvných jednotlivých posuvných systémů je podobný. Kombinace opěrného sloupu se zajištění pohybu do boku formou vozíků, nebo kolejnice. V každém případě je nutné pamatovat na stavební připravenost v dostatečném předstihu.

Ceník posuvných systémů

Vzhledem k tomu, že realizujeme zakázkovou výrobu a řešíme tedy potřeby každého zákazníka individuálně, není možné zpracování našich výrobků do ceníku. Neváhejte nás však kontaktovat s požadavkem na cenovou nabídku, kterou zpravidla připravujeme samozřejmě bezplatně maximálně do týdne.

 

Kovářství a umělecké kovářství Kacovský © 2024